koszty i wydatki

Witam,
czy określenie oszczędność kosztów jest poprawna? Jest to kalka językowa z angielskiego cost saving. Czy nie jest tak, że oszczędza się jakieś zasoby, np. pieniądze, czas itp., a z kolei koszty można co najwyżej obniżać, redukować?
Istotnie, koszty można minimalizować, obniżać, ograniczać, redukować, zmniejszać, potocznie ciąć, ale kosztów się nie oszczędza. Można oszczędzić komuś wydatków, czyli nie narazić go na koszty.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski