koszty niestanowiące kosztów

W rachunkowości często używa się zdania: „Koszty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodu”. Piszemy nie stanowiące czy niestanowiące?
Pozdrawiam.
Według pisowni zalecanej od 1997 r. należałoby stosować w tym zdaniu zapis łączny. Nadal jednak wolno stosować się do wcześniejszej zasady pisowni zaprzeczonych imiesłowów przymiotnikowych, a ta zezwala w danym wypadku na zapis rozdzielny.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski