kraść

Szanowny Panie Profesorze,
mam wątpliość, jakiej formy użyć w zdaniu: „Trzeba (coś) zabezpieczyć, bo potencjalnie jest to do ukradnięcia (czy ukradzenia?)”. Gdyby ludzie nie kradli, nie mielibyśmy zapewne takich zagadek językowych…
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Ryślińska
Mówimy „Kradzione nie tuczy”. Jest też forma bezosobowa kradziono, a nie kradnięto. Wobec tego gerundium powinno brzmieć kradzenie, nie kradnięcie. W Pani przykładzie: „(…) bo potencjalnie jest to do ukradzenia”.
Mirosław Bańko, PWN