kredki Conte'a

Chciałabym zapytać, jak używać wyrażenia kredki Conte. Chodzi o rodzaj kredek. Na opakowaniach stosowana jest nazwa kredki Conte (kredki wynalazł Francuz Nicholas-Jacques Conte), ale czy w tekście należy to nazwisko odmienić, analogicznie np. do błękitu Windsora, i pisać kredki Conte'ego?
Dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Marzena Dobosz
Rzeczywiście, nazwisko Conte powinno tu występować w dopełniaczu. Analogiczne konstrukcje występują bardzo często, oprócz błękitu Windsora możemy też wymienić zieleń Veronesego, prawo Newtona, Wyspę Wiktorii itp. I jeszcze uwaga ortograficzna: końcowa samogłoska w nazwisku wspomnianego Francuza nie jest wymawiana, w związku z tym powinniśmy napisać kredki Conte'a.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski