krem

Czy mówi się krem na odparzenia, czy krem przeciwko odparzeniom? Chodzi o preparat, który ma zapobiegać odparzeniom, a gdy już się pojawią, ma je leczyć.
Oba sformułowania są poprawne. Pierwsze (krem na odparzenia) jest krótsze, zgrabniejsze i dlatego odpowiednie np. na opakowaniu, w krótkim opisie produktu. Drugie (krem przeciwko odparzeniom) brzmi precyzyjniej i dlatego może pojawić się np. w ulotce informacyjnej.
Mirosław Bańko