krochmal

Jak jest różnica między krochmalem zwykłym a krochmalem modyfikowanym?
O ile mogłem ustalić, krochmalem zwykłym nazywa się ‘związek organiczny z grupy węglowodanów’, zaś modyfikowanym taki, który został poddany jakimś dodatkowym procesom chemicznym. Zapewne po to, by możliwe było jego wykorzystanie do specjalnych celów, np. do produkcji kosmetyków.
W języku ogólnopolskim funkcjonuje tylko wyraz krochmal (skrobia), rozróżnienie jego odmian pojawia się jedynie w terminologii specjalistycznej i wymaga wiedzy specjalistycznej. W związku z tym szczegółowe objaśnienie tych różnic wymagałoby konsultacji ze specjalistą biochemikiem.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski