kropka i wielokropek

Wiem, że jak zdanie kończy się skrótowcem, to nie powielamy kropki. A jak kończy się skrótowcem i wielokropkiem?
Wielokropek to osobny znak (a nie ciąg trzech kropek), pod tym względem podobny do przecinka. I tak jak po kropce zamykającej skrót nie wahamy się postawić przecinka, tak też nie powinniśmy się wzbraniać przed postawieniem wielokropka. Kłopot w tym, że wielokropek umieszczony po kropce da wizualnie ciąg czterech kropek. Jest to niezręczna sytuacja, lepiej takich unikać.
W pytaniu mówi Pan o skrótowcach, ale w rzeczywistości chodzi Panu o skróty. Skrótowców (np. ONZ, PAN, UW) z zasady nie zamykamy kropką.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski