kropka po numerach tomów, rozdziałów i stron

Szanowni Państwo!
Wiem, że stawia się kropkę po liczebnikach porządkowych. Ale „Kropka bywa też opuszczana przy oznaczaniu tomów i stron” (ze słownika pod red. J. Podrackiego). A co z kropką po rozdziale w zdaniu? Np. „W rozdziale 7 napisano…”. I czy rozdział wielką literą? I co oznacza bywa w tej zasadzie? Mogę sama zadecydować, czy postawię kropkę, czy po prostu tu się jej nie stawia? Będę wdzięczna za wyjaśnienia.
Agnieszka K.
Po numerach tomów, rozdziałów i stron kropki zazwyczaj się nie stawia. Jeśli jednak ktoś bardzo chce, to może ją postawić na mocy ogólnej reguły dotyczącej cyfrowego zapisu liczebników porządkowych.
Osobiście uważam, że znajomość zwyczaju jest ważniejsza niż znajomość reguł. Tak samo jest z savoir-vivre'em: można się go nauczyć z książki, ale swobody zachowania to nie zapewnia.
Słowa rozdział – poza nagłówkiem i spisem treści – nie ma potrzeby pisać wielką literą, np. „Zainteresowanego czytelnika odsyłamy do rozdziału 6”.
Mirosław Bańko, PWN