krypto-Niemiec i arcy-Europejczyk

Kryptoniemcy czy krypto-Niemcy? Ostatnie wydarzenia polityczne dorzucają nam powyższe słowo, którego pisownia bywa jednak w mediach rozbieżna, a nie notują jego ani podobnych słowniki.
Pytanie bardzie ogólne: czy łącznik stosuje w takich przypadkach tylko przy sześciu wymienionych w WSO PWN przedrostkach (reguła [148] i [183]: arcy-, eks-, post-, pseudo-, super-, ultra-), zaś przy pozostałych obowiązuje bezwzględnie pisownia łączna?
Dziękuję za odpowiedź
A.D.
Nie wydaje mi się, aby zgodne z intencją kodyfikatorów było ograniczanie pisowni typu arcy-Europejczyk do wybranych przedrostków. Przedrostki nie mają tu większego znaczenia, chodzi bowiem o to, aby nie rezygnując z użycia wielkiej litery, uniknąć sytuacji, w której znalazłaby się ona w środku wyrazu, między dwiema małymi literami. Użycie dywizu na granicy przedrostka i nazwy własnej jest dobrym rozwiązaniem problemu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski