krzywa Nelsona-Siegela, praca Böhma-Bawerka

Dzień dobry, w literaturze spotkałem krzywą, której autorami są Nelson i Siegel. Czy poprawna odmiana to krzywa Nelsona-Siegla, czy krzywa Nelsona-Siegela? Drugie z moich pytań dotyczy odmiany nazwiska Böhm-Bawerk. Poprawna odmiana to praca Böhma-Bawerke, czy praca Böhma-Bawerka?
Z pozdrowieniami
Witold Szczepaniak
Głoska zwana e ruchomym występuje tylko w nazwiskach obcych dobrze zadomowionych w polszczyźnie, w związku z tym lepszą formą będzie krzywa Nelsona-Siegela.
Drugi człon nazwiska Böhm-Bawerk należy odmieniać jak polskie Nowak, w dopełniaczu i bierniku powinno więc być Böhma-Bawerka.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski