którzyście

Czy poprawny jest wyraz którzyście w zdaniu: „Witam wszystkich Państwa, którzyście przybyli na spotkanie”.
Samo słowo którzyście jest poprawne, ale w cytowanej wypowiedzi nie brzmi najszczęśliwiej. Wypowiedź ta bowiem ma charakter oficjalny, a którzyście wprowadza do niej element potoczny. Użycie drugiej osoby też skraca dystans między mówiącym a słuchaczami. Jeśli ma być naprawdę oficjalnie, to proponuję: „Witam wszystkich Państwa, którzy przybyli na spotkanie”.
Mirosław Bańko