kupić nie kupić…

Jak zapisać połączenia typu: poker niepoker, komunista niekomunista,
sąsiad niesąsiad, ciotka nieciotka itp.? Jaka powinna być interpunkcja i jak zapisać drugi człon – razem czy osobno? Proszę o uzasadnienie odpowiedzi.
W konstrukcjach tych słowo nie jest spójnikiem o znaczeniu 'czy nie' i dlatego powinniśmy je pisać oddzielnie. Spójnik ten nie wymaga przed sobą przecinka. Oto przykład z Innego słownika języka polskiego PWN: „Patrzy na mnie królik nie królik, uszy długie, ale pysk jak u psa”.
Mirosław Bańko