kurna olek czy kurna Olek?

Witam.
W liście pt. od Sasa do lasa otrzymałem odpowiedź, iż wyrażenia kurna olek || kurna Olek nie notuje prawdopodobnie żaden słownik. Okazuje się jednak, że jest w USJP PWN-u i na dodatek sugerowana jest pisownia olek (a nie Olek).
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt c[:-D
Dziękuję za informację. Nie przypominam już sobie, kiedy ta porada powstała, a to mogłoby coś wyjaśnić. Mimo to sądzę, że należałoby akceptować również zapis kurna Olek, to znaczy zgodzić się na dwa warianty zapisu.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski