kurs prawa jazdy

Chciałabym się dowiedzieć, która forma jest poprawna? Czy obie są poprawne? Kurs na prawo jazdy czy kurs prawa jazdy?
Pozdrawiam
Najlepiej używać formy kurs prawa jazdy. Wyrażenie kurs na prawo jazdy jest jednak bardzo rozpowszechnione, toteż należy je uznać za akceptowalne. Możliwe, że wyrażenia te są, przynajmniej czasami, używane w nieco innych znaczeniach.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski