kuskus

Jak należy odmieniać rzeczownik kuskus? Czy jest on nieodmienny, czy stosowane są formy kuskusu itd.? Druga sprawa – czy trzeba zawsze pisać kasza kuskus, czy też kuskus może występować samodzielnie?
Dziękuję za wyjaśnienie.
Jolanta Kurowska
Zacytuję hasło z Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN, który ukaże się lada tydzień. Mam nadzieję, że znajdzie tu Pani rozstrzygnięcie swoich wątpliwości.
kuskus ‹z języka berberyjskiego (?)› 1. etn. «drobna kasza z ziaren pszenicy» ○ Kupić, ugotować kuskus. 2. kulin. «potrawa północnoafrykańska z kaszy lub mąki, z tłuszczem baranim i korzeniami»
m, ż a. n ndm; w zn. 2 także m IV, D. -u, Ms. ~sie; lm M. -y.

Mirosław Bańko