kwadrans

Szanowni Państwo!
Która forma dopełniacza liczby pojedynczej słowa kwadrans jest poprawna: kwadransa czy kwadransu? Pytanie jest dość oczywiste, ponieważ w każdym słowniku podana forma to kwadransa, lecz moja znajoma studiująca filologie polską twierdzi, że w Słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją Markowskiego widnieje forma kwadransu. Proszę o jednoznacznie rozstrzygnięcie sporu. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. A. Markowskiego ma tylko D lp kwadransa. Mam nadzieję, że jego nowe, nieznacznie zmienione wydanie, noszące tytuł Wielki słownik poprawnej polszczyzny, pod tym względem się nie różni. W NKJP (podkorpus zrównoważony) proporcja formy kwadransa do formy kwadransu wynosi 212 do 4, co mówi samo za siebie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski