łącznik czy myślnik?

Szanowni Państwo,
zwracam się z prośbą o odpowiedź na następujące pytanie: czy oś wschód-zachód, autostrada wschód-zachód należy pisać właśnie tak, z łącznikiem (jak np. rozmowy Wschód-Zachód); czy może z myślnikiem (jak. np. trasa Warszawa – Kraków)? Z góry dziękuję za pomoc.
Z poważaniem,
Grażyna
Funkcje tych znaków są odmienne. Łącznik jest znakiem ortograficznym służącym do tworzenia wyrazów złożonych z elementów współrzędnych, myślnik natomiast to znak interpunkcyjny, który oddziela części zdań. Zasady ich użycia szczegółowo objaśnia powszechnie dostępny Wielki słownik ortograficzny PWN. W wyrażeniach , autostrada wschód-zachód, mamy dwuczłonowe rzeczowniki o członach równorzędnych, toteż odpowiedni będzie zapis z łącznikiem.
Jan Grzenia