łącznik w nazwie

Napisane z łącznikiem MPK-Łódź widnieje na logo (http://www.mpk.lodz.pl/), ale tytuł strony brzmi MPK Łódź. Czy jest dowolność w pisaniu tego wyrażenia? Czy odpowiedź na temat łódzkiego MPK automatycznie będzie pasować do MPK w innych miastach, czy też może się zdarzyć, że w jednych miastach łącznik ma być, a w innych nie, bo np. niejednolitość bierze się z uwzględnienia bądź nieuwzględnienia łącznika przy rejestracji firmy?
Powinno być MPK Łódź, bez łącznika. Z punktu widzenia ortograficznego tak samo musiałoby być np. MPK Szczecin, MPK Wadowice.
Jakie znaczenie ma uwzględnienie bądź nieuwzględnienie łącznika w dokumentach rejestracyjnych firmy, to inne pytanie – do prawników.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski