lajka, lejka

Witam. Słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. prof. Witolda Doroszewskiego, Wyd. Naukowe PWN 1996, odnotował słowo lajka. Czy lajka to to samo co łajka?
Dziękuję.
Uważna lektura wymienionego słownika pozwoliłaby uniknąć przeoczenia odsyłacza, który od lajka prowadzi do lejka. Rzeczownik pospolity lejka, jak objaśnia SPP, oznacza ‘małoobrazkowy aparat fotograficzny’. Wynika stąd, że kiedyś aparaty marki Leica musiały być synonimem aparatu fotograficznego (tu zaszła zmiana, bo dla współczesnych miłośników fotografii jest to marka ekskluzywna). Słownik języka polskiego pod redakcją profesora Witolda Doroszewskiego dodaje, iż lajka to forma prowincjonalna. Dodam, że w epoce przedinternetowej bezbłędnie odróżniano ł od l.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski