lakoniczny i lapidarny

Interesuje mnie różnica pomiędzy obszarem znaczeniowym słów lakoniczny i lapidarny. Wciąż ciężko mi jest zwerbalizować intuicje co do tego. Z góry dziękuję za pomoc
– Robert
W zasadzie są to określenia synonimiczne i gdy odnoszą się do czyichś słów lub wypowiedzi – można ich używać zamiennie. O człowieku jednak możemy powiedzieć, że jest lakoniczny, a nie – że lapidarny.
Mirosław Bańko