lata dwutysięczne?

Czy poprawne jest określenie od początku lat dwutysięcznych? Z góry dziękuję za pomoc,
Monika Tomaszewska
Mówi się np. w roku dwa tysiące drugim, a nie dwutysięcznym drugim, dlatego lata dwutysięczne budzą mój niepokój. Analogiczne przykłady dotyczą tylko mniejszych liczb: w latach dwudziestych, trzydziestych, … dziewięćdziesiątych. Dlatego wolałbym napisać od początku dwudziestego pierwszego (albo XXI) wieku.
Mirosław Bańko