-latki czy -latkowie?

Szanowni Państwo!
Czy obie formy: nastolatki – nastolatkowie, czterdziestolatki – czterdziestolatkowie itd. są dopuszczalne?
Dziękuję za odpowiedź.
Nie tylko dopuszczalne, ale nawet faktycznie używane. Można zauważyć, że im starsza grupa wiekowa, tym silniejsza tendencja, aby mówić o niej za pomocą godnościowej formy o zakończeniu -latkowie niż za pomocą lekko lekceważącej formy na -latki. Poza tym zakończenie -latkowie ma tę zaletę, że odnosi się tylko do mężczyzn lub towarzystwa o płci mieszanej, podczas gdy zakończenie -latki może też wskazywać na grupę samych kobiet.
Mirosław Bańko