legitymujący komentarz

Dzień dobry,
pewna moja znajoma pod pewnym zdjęciem zamieszczonym w internecie przeczytała komentarz: „Wyglądasz legitymująco”. Usiedliśmy w gronie humanistów, dumaliśmy długo, ale poza wspólną konstatacją, że chodzi zapewne o interferencję z językiem angielskim, nie doszliśmy do żadnych wniosków odnośnie znaczenia i odcienia przytoczonego zwrotu. Czy mogliby Państwo pomóc rozstrzygnąć, czy aby autor – personalnie lub lingwistycznie – nie obraził osoby figurującej na zdjęciu?
Pozdrawiam,
Jacek
Sądzi Pan, że podstawą było angielskie legitimately 'słusznie, legalnie'? Nawet przy takim założeniu podpis trudno zrozumieć.
A może legitymująco znaczy 'zgodnie z kanonami fotografii paszportowej', czyli 'jak na legitymacji'? Nie mogę tego sprawdzić, gdyż wyszukiwarka Google nie odnajduje zacytowanego komentarza. Najwidoczniej z jej punktu widzenia opisane zdarzenie nie wygląda „legitymująco”.
O ewentualnych skutkach towarzyskich czy prawnych – obraził czy nie obraził? – nie mogę się wypowiadać, za mało mam danych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Dwie osoby niezależnie od siebie zwróciły mi uwagę, że źródłem przysłówka legitymująco w zdaniu „Wyglądasz legitymująco\'\' może być angielskie legit. Ten potoczny przymiotnik określa w zasadzie coś zgodnego z prawem i odpowiada polskiemu czysty (por. czysty interes) lub prawdziwy \'nie podrobiony, nie sfałszowany\'. Bywa jednak używany też na określenie czegoś, co mówiący ocenia jako szczególnie dobre, por. hasło legit w Urban Dictionary. W zależności więc od intencji, którą tylko kontekst może pomóc odgadnąć, zdanie „Wyglądasz legitymująco\'\' może być albo pochwałą, albo ironiczną, kąśliwą uwagą.
    Za tym, że chodzi raczej o to drugie, przemawiają ironiczne użycia zwrotu seems legit w wymienionym słowniku, a także oparte na tym zwrocie memy internetowe, por. „reklamę\'\' kremu wygładzającego zmarszczki lub komputera z systemem Windows 7.
    MB