lejaut?

Witam,
chciałam zapytać o poprawną pisownię słowa lejałt czy layout. Czy można używać formy spolszczonej?
Magda K.
Jeżeli już polszczyć, to w formie lejaut, por. sportowe out spolszczone na aut. W słownikach nie widziałem dotąd formy spolszczonej, nie znaczy to jednak, że nie można jej propagować. Mógłby to robić np. autor książki poświęconej edytorstwu (uzasadniwszy decyzję jednym zdaniem w przedmowie), raczej nie student i nie dziennikarz (chyba że żartem, z ubezpieczającym cudzysłowem).
Mirosław Bańko, PWN