lek. med.

Dzień dobry!

Proszę o odpowiedź na pytanie, czy poprawną formą jest nadal skrót lek. med. przed imieniem i nazwiskiem lekarza, czy też obecnie używa się jedynie skrótu lek..

Pozdrawiam

Skrót lek. med., oznaczający lekarza medycyny, stosowany jest w dalszym ciągu. Na przykład na pieczątkach. Człon med. pominięty może być wtedy, gdy nie zachodzi możliwość pomylenia lekarza medycyny z lekarzem weterynarii.

Porada opublikowana: 2.03.2005

Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski

    Zgodnie z Ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, nie istnieje tytuł „lekarza medycyny”, jedynie „lekarza” oraz „lekarza dentysty”. Forma lek. med. jest niepoprawna.

    Rafał Stando