leśnictwo

Jestem leśnikiem i pracuję w Nadleśnictwie Lubaczów. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa. Mam wątpliwości, czy w nazwach leśnictw (np. Leśnictwo Budomierz) słowo leśnictwo powinno się pisać dużą literą; czy poprawny jest wariant: Leśnictwo Budomierz, czy też leśnictwo Budomierz? Leśnictw w nadleśnictwie jest zawsze co najmniej kilka.
W każdym wypadku można pisać leśnictwo Budomierz. Wielkiej litery użyjemy, gdy jest to pełna nazwa oficjalna i gdy zależy nam na zastosowaniu takiej oficjalnej formy (np. w pismach urzędowych). W razie wątpliwości najlepiej pisać małą literą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski