liczby w kulkach

Szanowni Państwo!
W podręczniku dla szkoły podstawowej poszczególne numery ćwiczeń zapisano w „kulkach”, czyli w postaci cyfr otoczonych okręgami. Czy w takim wypadku w „kulce” powinna się znaleźć również kropka – w myśl reguły 87.6: „Kropkę stawiamy po liczbach (arabskich lub rzymskich) oraz literach wprowadzających wyliczenia”? A może otoczenie liczby okręgiem jest wystarczającym wyróżnieniem numeru ćwiczenia? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Gdyby nie chodziło o podręcznik, to uznałbym, że „kulka” wystarczy i kropki dostawiać nie trzeba. Podręcznik jednak powinien wyrabiać w uczniach właściwe nawyki interpunkcyjne, dlatego sądzę, że lepiej, aby kropki w nim były na swoich miejscach. Oczywiście wartość podręcznika nie tylko od tego zależy, więc przed skierowaniem go na przemiał z powodu braku kropek w kulkach warto się dobrze zastanowić.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski