liczebniki porządkowe

Szanowni Państwo!
Już znalazłam w jednej z odpowiedzi częściową odpowiedź na moje pytanie, prosze o wyjaśnienie pozostałych wątpliwości. Lata siedemdziesiąte można też pisać lata 70., jak to jednak odmieniać? W latach 70. czy w latach 70-ych (70-tych)? W jakich jeszcze przypadkach używa się kropki po odmienianych liczbach?
Dziękuję serdecznie.
Liczebników zapisanych cyfrowo w piśmie się nie odmienia. Lata siedemdziesiąte w swoim drugim członie nie różnią się zatem od lat siedemdziesiątych – jedne i drugie pisane są z końcowym 70.
Mirosław Bańko