lider czy liderka?

Szanowna Poradnio,
proszę o rozwianie moich wątpliwości dotyczących następującego zdania: „Anno, zapewne spotkasz mężczyznę, który będzie chciał zająć twoją pozycję lidera”. Czy forma lidera jest tutaj poprawna, czy należałoby jednak użyć słowa liderki, czy może konstrukcja całego zdania nie jest odpowiednia?
Serdecznie pozdrawiam
Forma lidera wskazuje tu na funkcję danej osoby, a nie jej płeć, jest więc użyta właściwie. Zresztą mężczyzna, o którym mowa, z pewnością nie aspiruje do roli liderki.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski