limit w koncie

Szanowni Państwo,
czy konstrukcja limit w koncie – używana w większości ofert polskich banków – jest poprawna? Czy nie powinna być zamieniona na limit na koncie? Rozumiem, że chodzi o produkt, w którym limit jest przynależny do konta, tzn. jest jego integralną częścią i jest czym innym niż środki na koncie. Mimo to wydaje się, że nie jest uzasadnione używanie w koncie w tym jednym przypadku. Będę wdzięczna za opinię.
Pozdrawiam
A.Ł.
Zainteresowany tematem poczytałem oferty banków w internecie i widzę, że mój bank od dawna oferuje mi taką możliwość, ale nie nazywa jej w tak toporny sposób. Konto łączymy z przyimkiem na, niezależnie od tego, czy chodzi o pieniądze w banku, czy o listę czyichś dokonań („Ma na koncie dwanaście solowych płyt” – przykład ze słownika). Bankowców, którzy oferują klientom „limit w koncie”, należałoby postawić w kącie – za karę i bezterminowo (czyli bez limitu).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski