lina i linia

Użyłam w swojej wypowiedzi sformułowania: „Balansuje na linii”. Zastanawiałam się po tym, czy to było poprawnie wypowiedziane. Proszę o rozstrzygnięcie mojej wątpliwości.
Dziękuję
Kuropatnicka
Balansuje się na linie, nie na linii. Na linii można balansować przenośnie, ale wtedy słowo to wymaga rozwinięcia, np. „Balansował teraz na białej linii oznaczającej brzeg platformy peronu” albo „Bo już obecnie balansujemy na bardzo cienkiej linii: każdy prawnik to potwierdzi” (cytaty z Korpusu Języka Polskiego PWN).
Mirosław Bańko, PWN