list do biskupa i kardynała

Witam serdecznie Panią Profesor. Mam pytanie co do pisowni. Jak należy napisać w tytule, pisząc list do wysokiego hierarchy: czy Drogi Ekscelencjo!, czy Droga Ekscelencjo!, która wersja jest właściwa?
Dziękuję i życzę Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Zwracając się w mowie lub w piśmie do hierarchy Kościoła, używamy form następujących:
(a) do biskupa i arcybiskupa w bezpośrednim kontakcie, tj. w mowie – Wasza Ekscelencjo (w sytuacjach uroczystych, ceremonialnych) lub Proszę księdza biskupa / Proszę księdza arcybiskupa. W adresie – Jego Ekscelencja Najdostojniejszy Ksiądz Biskup [imię i nazwisko], Jego Ekscelencja Najdostojniejszy (lub Najczcigodniejszy) Ksiądz Arcybiskup [imię i nazwisko];
(b) do kardynała w bezpośrednim kontakcie – Wasza Eminencjo (w sytuacjach jak wyżej) lub Proszę księdza kardynała. W adresie: Jego Eminencja Najdostojniejszy (lub Najczcigodniejszy) Ksiądz Kardynał [imię i nazwisko].
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski
    „Witam serdecznie Panią Profesor\'\' to forma, której może użyć gospodarz, witając kordialnie swoich gości. Na formułę adresatywną w liście raczej się nie nadaje.
    MB