list otwarty

„Przemo nie rób z tego listu 'Euro 2008' – nic Cię nie wyprzedziłem … ile zdążę to 'nadam' no i to by bylo na tyle … nie róbmy niezdrowych sensacji z listu faceta, który jest naprawdę 'w smudze cienia'… życzmy Mu wszyscy dużo, duzo zdrowia!”.
Czy taka wypowiedź może być uznana za obraźliwą (???) w stosunku do byłego wychowawcy, który nie mógł być na Zjeździe ze względów zdrowotnych a wystosował list otwarty.
Zacytowana wypowiedź nie wyraża szacunku w stosunku do wychowawcy. Wskazuje na to np. jej nonszalancki ton, przejawiający się w niestarannej, niezbornej konstrukcji zdania, kolokwializmy Przemo i faceta, a także błędy literowe i interpunkcyjne, z których tylko część poprawiłem. W dodatku z treści wynika, że zacytowana odpowiedź została podana do publicznej wiadomości. Nie dziwiłbym się, gdyby wychowawca poczuł się urażony.
Mirosław Bańko, PWN