listy wyliczeniowe

Szanowni Państwo,
pytanie dotyczy nw. list wyliczeniowych.
1. W celu wydrukowania należy wybrać opcję Drukuj, określić:
– typ drukarki,
– drukowany zakres
oraz nacisnąć [Enter].

Czy po słowie zakres powinien być przecinek i czy taka forma zakończenia jest dopuszczalna?
2. Obowiązki pracownika:
– dbać o mienie,
– postępować zgodnie z procedurami. Procedury znajdują się w Intranecie,
– przestrzegać czasu pracy.

Czy poprawne jest umieszczenie zdania w powyższym wyliczeniu?
Pozdrawiam,
Magda
Ad 1. Lista jest skonstruowana poprawnie, przecinek po słowie zakres niepotrzebny, nie byłoby go przecież po ściągnięciu zdania w jeden akapit.
Ad 2. Lista jest zbudowana wadliwie, poszczególne punkty wyliczenia powinny mieć ten sam status składniowy, np. wszystkie powinny być frazami nominalnymi albo zdaniami. Najprostsza poprawka polega na tym, aby zdanie w drugim punkcie listy ująć w nawias:
2. Obowiązki pracownika:
– dbać o mienie,
– postępować zgodnie z procedurami (procedury znajdują się w Intranecie),
– przestrzegać czasu pracy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski