literatury romańskie

Szanowni Państwo,
zaintrygowały mnie ostatnio tablice informacyjne w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Otóż niedaleko działu literatura polska znaleźć można literatury romańskie czy literatury niemieckojęzyczne i skandynawskie. Poczułam się zakłopotana: z jednej strony wywieszki te rażą moje oczy, z drugiej zaś – trudno instytucję tak zacną podejrzewać o błędy. Wydawało mi się dotąd, że literatura jest singulare tantum. Czy możecie Państwo rozwiać moje wątpliwości?
Dziękuję!
Kwalifikacja singulare tantum nie oznacza, że danego rzeczownika nie można użyć w liczbie mnogiej, a jedynie, że zwykle się go tak nie używa. Różne okoliczności mogą przemawiać za odejściem od reguły, w podanym przykładzie to, że wymienione języki używane są w różnych krajach.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski