literowe oznaczenia liczb i innych obiektów matematycznych

Szanowni Państwo,
mam pytanie dotyczące zapisu symboli matematycznych i fizycznych. Czy w związku ze stosowaniem zasady pisania jednych oznaczeń kursywą (np. zmiennych wielkości fizycznych), innych antykwą, takie oznaczenia jak s – średnica, A – powierzchnia pola będą pisane antykwą? Ponadto czy wielkości fizyczne, które mają w danej pracy przyjętą stałą wartość, będziemy pisać antykwą? Pozdrawiam!
W matematyce, fizyce i technice litery oznaczające liczby, zmienne i numery bieżące oraz punkty i inne obiekty geometryczne, także w indeksach górnych i dolnych, składa się kursywą. Pismem pochyłym zapisuje się też literowe symbole wielkości fizycznych. Dlatego też oznaczenia typu s – średnica czy A – powierzchnia pola będą pisane kursywą.
Adam Wolański