lub w zdaniu pytającym

Dzień dobry!
Teraz normalnie w zdaniu pytającym używa się wyrazu czy, np. „Wolisz pójść do kina czy zostać w domu?”. Czy kiedykolwiek w takim zdaniu używało się słowa lub? Może w literaturze?
Pozdrawiam,
Lub w funkcji czy w zdaniu pytającym występuje rzadko, por. np. w tekście A. Mickiewicza: „Jestże to ból lub rozkosz?”. Natomiast w zdaniach oznajmujących jest częstsze, por. np. „Jeśli, żebym cię dociekł, suszę myśl daremno, lub ja tępo pojmuję, lub ty piszesz ciemno” (K. Dmochowski)”, „W gruncie rzeczy jest mi doprawdy wszystko jedno, czy mnie publiczność francuska będzie lub nie będzie czytała.” (H. Sienkiewicz).
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski