lud Meri

Szanowni Państwo!
W opowiadaniu, które tłumaczę z języka rosyjskiego, natknęłam się na nazwę wymarłego ludu ugrofińskiego meri (ros. meria). W źródłach polskich trudno jest znaleźć cokolwiek na jego temat. Stąd moje pytanie: jak powinna brzmieć jego właściwa nazwa (oraz słowa pochodne) w języku polskim? Meri, meryjczyk, meryjski? Czy może meri, merianie, meriański? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
Berenika Lato
Mamy bardzo dobrą analogię do również ugrofińskiego ludu Mari, czyli Maryjczyków (zwanych też Czeremisami). Powinno więc być: lud Meri, Meryjczycy (Meryjczyk, Meryjka), meryjski.
Nazwy tego rodzaju należy w języku polskim zapisywać wielkimi literami.
Jan Grzenia