lustro weneckie czy fenickie?

Szanowni Państwo, ta kwestia była już poruszana w poradni, ale nie do końca wyjaśniona. Czy poprawna jest forma lustro weneckie, czy lustro fenickie?
Dziękuję,
Olga Kudanowska
Do niedawna o lustrze fenickim nawet nie słyszałem. W tekstach o ogólnym przeznaczeniu, np. prasowych i literackich, występuje wyłącznie lustro weneckie. Wydaje się więc, że ta pierwsza nazwa jest znana tylko specjalistom i może być traktowana jako termin fachowy. Druga natomiast jest neutralna i ze względu na swoje rozpowszechnienie zasługuje na aprobatę.
Mirosław Bańko, PWN