maks. czy max?

Witam Państwa,
proszę o udzielenie wskazówki, czy dopuszczalne jest w języku polskim utworzenie skrótu od słowa maksymalnie jako max., czy może właściwe będzie maks. Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam,
Dagmara Domżalska
Skrótu max (z kropką lub bez) używają fizycy, chemicy, statystycy i inni przedstawiciele nauk ścisłych bądź przyrodniczych. Także ludzie zajmujący się stosowaniem tych nauk w praktyce, np. inżynierowie. Humanistom radziłbym, aby pisali raczej maks. (z kropką), przynajmniej w tekstach oficjalnych. W prywatnej korespondencji, a tym bardziej w prywatnych notatkach, mamy większą swobodę. W mejlach sam chętnie piszę max (bez kropki), gdyż tak jest krócej.
Mirosław Bańko