marcówka

Szanowni Państwo!
Proszę o wyjaśnienie znaczenia słowa marcówka, niestety nie udało mi się znaleźć objaśnienia w żadnym dostępnym mi źródle.
Z pozdrowieniami
Joanna
Słownik pod red. Doroszewskiego podaje dwa znaczenia: „kura wylęgła w marcu, owca urodzona w marcu” albo „woda ze śniegu marcowego”. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby się okazało, że w kontekście, w którym napotkała Pani to słowo, znaczy ono coś innego. W istocie może ono mieć znaczeń bez liku, a to ze względu na wielofunkcyjność przyrostka -ówka. Możemy więc nazwać marcówką np. okolicznościową gazetkę wydaną w marcu (por. jednodniówka, gadzinówka) albo marcową wycieczkę (por. majówka).
Mirosław Bańko