marszruta

Czy wyrazu marszruta można używać tylko w odniesieniu do wypraw pieszych, czy też może on dotyczyć każdej podróży?
Z definicji słownikowych nie wynika, aby marszruta musiała być piesza, i rzeczywistość językowa to potwierdza. Na przykład w jednym z czasopism czytamy: „Marszruta włoskiej podróży Słowackiego nie prowadziła przez Wenecję”, a wiadomo, że Słowacki nie przemierzał Włoch pieszo.
Mirosław Bańko