maryjny

Chciałabym zapytać, jak powinno się napisać tytuł książki Święta maryjne czy Święta Maryjne?
Dziękuję za dotychczasową pomoc, jesteście Państwo wspaniali. Pozdrawiam
Edyta
Nowy słownik ortograficzny PWN podaje zapis małą literą, co wydaje się pozostawać w sprzeczności z regułą, aby w przymiotnikach utworzonych od imion i nazwisk wielkiej litery używać, gdy odpowiadają one na pytanie: czyj?, a małej – gdy odpowiadają na pytanie jaki? W tekstach jednak pisownia małą literą przeważa, można powiedzieć więc, że słownik poszedł za zwyczajem językowym, co jest rozwiązaniem racjonalnym. Wielkiej litery należy używać oczywiście w wielowyrazowych nazwach własnych, np. Rok Maryjny lub Festiwal Pieśni Maryjnej. Tytuł książki, o który Pani pyta, nie należy do tej kategorii, dlatego radzę zapisać Święta maryjne.
Mirosław Bańko