masło maślane

Witam,
proszę napisać, która z wersji jest poprawna, im dłużej się nad nimi zastanawiam, tym bardziej żadna mi nie pasuje i wszystkie wydają mi się masłem maślanym: czas trwania, okres trwania, długość trwania.
Dziękuję i pozdrawiam,
Kasia
W każdym z podanych wyrażeń wyrazy mają pewne wspólne elementy znaczeniowe, to jednak za mało, aby mówić o „maśle maślanym”, tautologii czy pleonazmie. Ich frekwencja w korpusie PWN przemawia jednoznacznie ma rzecz czasu trwania (ponad tysiąc wystąpień), okres trwania i długość trwania są rzadsze (po kilkadziesiąt wystąpień). W codziennej komunikacji wyrażenia te są synonimiczne, w języku naukowym jednak niekoniecznie. Być może dążenie do naukowej precyzji uzasadnia – niemal pleonastyczne – sformułowanie z książki Jeziora kuli ziemskiej, wydanej przez PWN: „Zarówno z teoretycznego, jak i praktycznego punktu widzenia, bardzo istotna jest długość okresu trwania zjawisk lodowych”.
Mirosław Bańko, PWN