materiał twardowiążący czy twardo wiążący?

Jak należy pisać: materiał twardowiążący czy materiał twardo wiążący (oczywiście najbezpieczniej: materiał wiążący twardo)?
Tego rodzaju wyrażenia zasadniczo piszemy rozłącznie, zgodnie z regułą [134] Wielkiego słownika ortograficznego PWN. Wydaje się jednak, że chodzi tu o trwałą właściwość obiektu, co uzasadniałoby zapis łączny. Moim zdaniem zapis materiał twardowiążący (chodzi o środki stosowane w stomatologii) należałoby uznać za prawidłowy, podobnie jak np. zestaw głośnomówiący.
Wyrażenie to jest trudne do zinterpretowania, a reguła niezbyt ostra, więc zapis rozłączny również wolno stosować. Co więcej, uznałbym go za bezpieczniejszy. Jeśli więc istnieje obawa, że ktoś mógłby taki zapis kwestionować, lepiej postąpić ostrożnie, pisząc materiał twardo wiążący.
Jan Grzenia