mechotka

Chciałam sie zapytać, jak można określić jedną „kuleczkę” ze zmechacenia. Nie znalazłam nigdzie żadnego określenia na część zmechacenia, a ostatnio usłyszałam określenie, że jest to mechotka.
Nie umiem Pani pomóc, ponieważ nie znam takiego słowa. To, które Pani przytoczyła, wprawdzie nie występuje w słownikach, ale jest dobrze zbudowane i brzmi sympatycznie. Niech więc będzie mechotka!
Mirosław Bańko, PWN