mega-

Witam Państwa,
moje pytanie dotyczy przedrostka mega. Czy w pisowni traktuje się go podobnie jak przedrostek super? Oznaczałoby to łączną pisownię ze wszystkimi słowami po nim następującymi. Czy dobrze to rozumiem – megabajt? megaszybki? megawydajny?
Pozdrawiam serdecznie!
Mega- podobnie jak super- pisane jest łącznie, ale w odróżnieniu od super- tworzy tylko rzeczowniki. Piszemy więc megabajt, ale nie megaszybki, lecz superszybki lub ultraszybki.
Mirosław Bańko, PWN