menadżer w mianowniku liczby mnogiej

Szanowni Państwo,

jaka jest poprawna liczba mnoga od rzeczownika manager/menedżer? Internet podpowiada końcówkę '- owie'.

Czy nie ma tu reguły wariantywności (jak w przypadku rzeczownika 'magister', 'profesor')? A przede wszystkim dlaczego?

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrowienia

- aga

Rzeczownik menadżer (także w wariancie pisowniowym: menedżer) ma w mianowniku liczby mnogiej następujące formy oboczne: menadżerowie albo menadżerzy (formy niedeprecjatywne) oraz menadżery (forma deprecjatywna). Forma deprecjatywna wymaga zastosowania rodzaju niemęskoosobowego łączonego z nią czasownika i przymiotnika, por. np. Te cholerne menadżery przyszły.

Adam Wolański