menu – jak to wymówić?

Czy jest dopuszczalna (poprawna?) wymowa rzeczownika menu zgodna z pisownią ([menu], a nie [meni]) w informatycznym znaczeniu ‘pasek narzędzi’? Czy uzus dopuszcza tu podwójną wymowę zależną od kontekstu?
Wymowa taka jest nie tylko dopuszczalna, ale i odpowiedniejsza, bo pomaga odróżnić znaczenia wyrazu, zresztą ze względu na odmienność kontekstów [meni komputerowe] brzmi nawet nieco zabawnie. Drugi powód uzasadniający taką wymowę wiąże się z pochodzeniem wyrazu, w znaczeniu informatycznym zapożyczyliśmy go bowiem z angielskiego. W angielszczyźnie, co prawda, mówi się [menju], i to bez względu na znaczenie, czego nie polecam naśladować w naszej mowie, ale pozwala to uzasadnić wymowę [menu]. Trzeci argument, czyli rozpowszechniony zwyczaj takiego wymawiania, został przywołany w pytaniu.
Wniosek zaś będzie taki: gdy chodzi o listę dań, mówimy [meni], gdy kontekst jest komputerowy #0150; [menu], ewentualnie [meni].
— Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
PS. Krótka sonda w Redakcji pokazała, że wolimy [meni].
Red.