męskie nazwiska dwuczłonowe

Szanowni Państwo,
proszę o poradę w sprawie odmiany nazwiska Wołk-Łaniewski: Wołka-Łaniewskiego czy Wołk-Łaniewskiego? Czy może dopuszczalne są obie formy? Kwestia jest, oczywiście, szersza i dotyczy nazwisk dwuczłonowych z pierwszym członem „odherbowym”.
Serdecznie pozdrawiam,
P. S.
W nazwiskach z pierwszym członem „odherbowym” wolno odmieniać oba człony bądź tylko drugi, np. Wołka-Łaniewskiego lub Wołk-Łaniewskiego. Zob. hasło problemowe Nazwiska w słownikach poprawnej polszczyzny PWN, część IV: Męskie nazwiska dwuczłonowe.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski